Vážení zákazníci, ode dne 14.5.2024 se mění naše fakturační údaje na novou společnost Equikrmiva s.r.o. a s tím se mění i bankovní účet pro platby. Pokud budete platit QR kódem, aktuální podklady k platbě se Vám načtou automaticky.

Cukrovarské řízky sypké

309 Kč 276 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Cukrovarské řízky jsou výborným zdrojem vysoce stravitelné vlákniny – pektinů.

Jsou výborným doplňkem krmné dávky pro koně v rekonvalescenci, starší koně a koně s nízkou zátěží.

Krmivo může sloužit také jako prevence žaludečních vředů nebo součást jejich léčby.

Je to jediný zdroj vlákniny, který je kůň schopen trávit částečně už v tenkém střevě. Toto je důvod, proč je efekt zkrmování sušených řízků tak prospěšný.

Je tedy i řešením pro dietu u koní, kteří podstoupili operační zákroky na tlustém střevě. Obsahují málo škrobu a dusíku a mají i nízký obsah bílkovin.

Řepné pelety mají velmi malé množství cukru 3% - 7%

Obsahují vysoké množství vápníku a malé fosforu.

 

!!!POZOR!!! Je důležité několik hodin předem NAMOČIT ve vodě pokojové teploty v poměru 1:4 (řízky:voda). Čím je voda studenější, tím delší čas je zapotřebí k rozmočení a opačně. Pokud spěcháte, namočte řízky teplou či horkou vodou. Vždy před podáním zkontrolujte, že jsou dostatečně rozmočené. Při nedostatečném rozmočení hrozí ucpání jícnu!!! Zabezpečte suché krmivo tak, aby se k němu nemohl kůň dostat!!! Cca po 12h od namočení mohou začít kvasit. Nemáčejte proto výrazně dopředu!!!
Ideální struktura namočených řízků není kašovitá, ale vlhká a rozpadá se.

Kategorie: Suroviny
Hmotnost: 15 kg
Zpět do obchodu