Vážení zákazníci, ode dne 14.5.2024 se mění naše fakturační údaje na novou společnost Equikrmiva s.r.o. a s tím se mění i bankovní účet pro platby. Pokud budete platit QR kódem, aktuální podklady k platbě se Vám načtou automaticky.

Černucha setá

Černý kmín, lat. Nigella sativa, léčivou formou je semeno s latinským názvem Semen cumini nigri

207 Kč 185 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Černucha, označovaná též za černý kmín nebo černé koření se již tisíce let využívá jako léčivá rostlina a koření. Její semena obsahují 27 % bílkovin, 29 % tuků a 25 % sacharidů a jsou poměrně bohatá na vitamíny (A, B1, B2, B3, C), minerální látky (vápník, draslík, selen, měď, fosfor, zinek a železo) a nenasycené mastné kyseliny (kyselina linolová a olejová).

Řada účinků byla prokázána vědeckými studiemi, a to zejména její protirakovinné působení. Má ovšem i stimulační účinek na imunitní systém, působí antioxidačně, protizánětlivě, analgeticky, antimikrobiálně, antiviroticky, antimykoticky a antiparaziticky. Napomáhá tak při alergických reakcích, letní vyrážce, zmírňuje nemocni horních cest dýchacích, kašel a další dýchací obtíže a snižuje hladinu glukózy v krvi.

Dávkování: 45 g denně pro koně o váze 500 kg

Upozornění: Nedoporučuje se její dlouhodobé zkrmování a není vhodné ji podávat březím klisnám!

Kategorie: Bylinky
Hmotnost: 1 kg
Zpět do obchodu