Vážení zákazníci, ode dne 14.5.2024 se mění naše fakturační údaje na novou společnost Equikrmiva s.r.o. a s tím se mění i bankovní účet pro platby. Pokud budete platit QR kódem, aktuální podklady k platbě se Vám načtou automaticky.

HORSAL PLUS probiotika

Doplňková krmná směs pro cílené zásobení probiotikem pro koně HORSAL Plus

Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
680 Kč 375 Kč od 375 Kč 607 Kč bez DPH 335 Kč bez DPH od 335 Kč bez DPH
Skladem (1 ks) Na objednání Zvolte variantu

 

Horsal Plus obsahuje jedinečné probiotikum – živé bakterie, které dokáží přímo ve střevě aktivně ovlivňovat složení mikroflóry, podporovat imunitu koně a při stresových situacích tak zabránit zhoršení zdravotního stavu i případné sportovní výkonnosti koně. Bakterie, které jsou hlavní součástí originálního probiotického krmiva Horsal Plus přežijí absolutně bez problému průchod žaludkem koně, kde bývá velmi nízká hodnota  pH, která je pro většinu mikroorganismů (bakterie, kvasinky) ničící.

 

Stresová situace je každá prudká změna v životě koně. Například: přechod na čerstvou pastvu v jarním období, porod klisny, odstav hříbat (pro klisnu i pro hříbě), vysoká fyzická zátěž – sportující koně – dostihy, endurance, vysoká úroveň parkurového sportu….

Pro každého koně je hranice stresu jiná. Proto je potřeba hodnotit reakce koní individuálně a stejně tak i používat špičkové probiotické krmivo Horsal Plus.

Vyrovnání poměrů mezi jednotlivými druhy mikroorganismů ve střevě koně je záležitostí, která trvá několik dnů. Stejně tak i dlouhodobá stabilita mikroflóry (eubióza) ve střevech je závislá na pravidelném podávání stále stejné dávky probiotik.

Z těchto důvodů je doporučeno začít podávat Horsal Plus nejméně 5 dnů před očekáváným stresovým obdobím a dále podávat po celou dobu vlivu stresu.
U sportujících koní podávat po celou dobu zátěže – sportovní sezóny.

 

 

Obsahuje:

6,5 % hrubý protein 2,0 % hrubá vláknina
0,2 % lyzin
3,0 % hrubé oleje a tuky
11,0 % hrubý popel
0,1 % methionin
0,0 % sodík

7,5 % nerozpustný popel v HCl

 

Doplňkové látky na kg minerálního krmiva:

Nutriční doplňkové látky

Enterococus faecium  (DSM 7134) – Bonvital – 100 x 109 CFU/kg

 

Složení:

kukuřice, uhličitan vápenatý

 

KRMNÝ NÁVOD:

Každý stres v životě koně má zásadní vliv na složení mikroflóry v jeho střevech. Nerovnovážný stav mikroflóry (disbyóza) znamená ve své lehčí formě jen zhoršené využití živin, které jsou tráveny ve slepém a tlustém střevě. Vážná forma poruchy činnosti střevní mikroflóry se může projevovat průjmy, velmi špatným využitím živin z přijaté krmné dávky a následně i hubnutím a například u sportovně využívaných koní výrazně zhoršenou výkonností.

 

Dávkování:

15 g na 100 kg živé hmotnosti (500 kg kůň = 75 g)

 

Záruční doba:

6 měsíců od data výroby

Kategorie: Schaumann
Zpět do obchodu