Vážení zákazníci, ode dne 14.5.2024 se mění naše fakturační údaje na novou společnost Equikrmiva s.r.o. a s tím se mění i bankovní účet pro platby. Pokud budete platit QR kódem, aktuální podklady k platbě se Vám načtou automaticky.

Rýžové otruby Epona 22 % tuku

Vyznačují se vysokým obsahem tuku, jako lehce využitelného zdroje energie.

850 Kč 759 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Popis produktu:

Doplňkové krmivo s vysokým obsahem tuku představuje lehce využitelný zdroj energie pro všechny kategorie koní, stravitelnější než jsou běžné rostlinné oleje. Rýžové otruby jsou bohaté také na vlákninu, představují dobře vstřebatelný a využitelný přírodní zdroj vitamínů B (thiaminu, niacinu, vitamínu B6) a E, celé řady důležitých minerálů a stopových prvků (železo, draslík, hořčík a fosfor), mastných kyselin a nejrůznějších antioxidantů, včetně Gamma Oryzanolu, jehož účinky znají a využívají mnozí lidé, především sportovci.
Díky těmto vlastnostem mají rýžové otruby pozitivní vliv při bezpečném nasvalování koní (např. u koní po nemoci nebo před závodní sezonou), významně také přispívají ke zlepšení kvality kůže a srsti. Jsou vynikající součástí krmné dávky koní, kteří z různých důvodů nemohou přijímat větší množství škrobů, a tedy ani běžných obilovin, a přesto potřebují dostatek energie. Sem patří koně rezistentní na inzulín, náchylní na schvácení kopyt, koně se svalovými problémy (tying-up), ale i rychle rostoucí mladí koně, kteří bývají ohroženi vývojovými ortopedickými poruchami.
Pokud tedy potřebujete, aby Váš koník přibral nebo nasvalil a nebyl krmen "horkými" kaloriemi, je tato surovina řešením pro Váš problém.

Analytické složky:

Vlhkost 10 %, proteiny 14 %, obsah tuku 22 %, hrubá vláknina 10 %, hrubý popel 11 %.

Krmný návod:

Doporučená denní dávka: 0,5 kg - 1 kg na den, s přihlédnutím k tělesné váze, aktivitě a věku koně.

Kategorie: Suroviny
Hmotnost: 20 kg
Zpět do obchodu